www.solon-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Солонянський район >> Новини
Дніпропетровщина – приклад для регіонів, як мінімізувати газову залежність та економити бюджетні кошти – голова НАК «Нафтогаз України»
Версія для друку Написати листа
Україна має чимало можливостей для економії енергоресурсів, зокрема, використання альтернативного палива. Приклад для наслідування – Дніпропетровщина, де цілі міста відмовляються від дорогого імпортного газу й переходять на твердопаливні котельні. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв під час робочої поїздки у Дніпропетровську область.

«Приємно вражений успіхами Дніпропетровщини у сфері енергонезалежності. Модульні котельні на альтернативному паливі, які ефективно працюють в окремому місті, – це більш ощадне споживання газу в масштабах всієї України. Сподіваюся, інші регіони братимуть приклад з Дніпропетровщини, щоб вирішити задачу виробництва тепла, та поліпшуватимуть якість обслуговування своїх мешканців», – зазначив Андрій Коболєв.

Голова НАК «Нафтогаз України» відвідав 40-тисячне місто Покров, яке торік повністю відмовилося від центрального теплопостачання. Тамтешнє населення перейшло на «автономку», а соцсферу обігрівають модульні котельні на пелетах.

«У Покрові комунальне теплопідприємство демонструвало неефективність кілька десятиліть. Борг за спожитий газ у понад 100 млн грн. змусив місцеву владу почати децентралізацію опалювальної системи. Уже другу зиму поспіль у садках, школах та лікарнях міста по-справжньому тепло. Такі проекти з альтернативної енергетики мають тиражуватися на всю країну, наголошує Президент України Петро Порошенко», – підкреслив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Загальна потужність шести твердопаливних котельних – майже 5 МВт. Найбільша – на території центральної міської лікарні. Окрім медзакладу, вона обігріває три соціальні гуртожитки, спортшколу, декілька держустанов, дитсадок і школу.

«Центральне теплопостачання було неякісним. Останнім часом температура в палатах ледь сягала 14 градусів – рятувалися електрообігрівачами, – розказав головний лікар Анатолій Шкіль, у яких умовах доводилося працювати. – Тепер у лікарні тепло й комфортно, батареї гарячі, ще й 10-відсоткову економію бюджетних коштів маємо».

Здешевшують тариф пелети з лушпиння соняшника та торфу. Зокрема, торфорбрикети кидають в топку невеликих котельних потужністю 150-200 кВт.

«Такі котельні вигідно будувати для будівель, що знаходяться поодаль одна від одної. На гігакалорію тепла витрачається до 200 кілограмів торфобрикетів. Собівартість такого опалення, у порівнянні з газовим, удвічі-утричі дешевше. В якості палива можна використовувати навіть опале листя», – наголосив інвестор Станіслав Мацигорко.

Ще одну твердопаливну котельню зводять в Покрові по вул. Лізи Чайкіної, 29а. Вона буде потужністю 4,5 МВт, працюватиме на пелетах з відходів олійного виробництва. Перше тепло на соцсферу подасть уже у грудні.
Такі котельні – стовідсотково приватні інвестиції, тут жодної копійки бюджетних коштів.

«Кожен мер самостійно вирішує – чи з бюджету розвитку гасити газові борги, чи переходити на сучасні котельні за рахунок інвестора. Заохочення розвитку альтернативної енергетики з боку «Нафтогазу» має для нас неабияке значення. Це економно й екологічно. Це реальне тепло в школах, дитсадках і лікарнях. Це нова якість життя мешканців», – наголосив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.

За останні два роки на Дніпропетровщині переведені на твердопаливні котли понад 30 котельних бюджетних закладів. На сьогодні їх в регіоні – більше сотні.


Покров другий рік поспіль обігрівають модульні котельні на альтернативному паливі.


У цьому пересвідчився на власні очі голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.


У населення індивідуальне опалення.


Соцсферу обігрівають шість котельних на пелетах.


Сумарна потужність – майже 5 МВт


Найбільша котельня – на території центральної лікарні.


«Приємно вражений успіхами Дніпропетровщини у сфері енергонезалежності. Модульні котельні на альтернативному паливі, які ефективно працюють в окремому місті, – це більш ощадне споживання газу в масштабах всієї України. Сподіваюся, інші регіони братимуть приклад з Дніпропетровщини», – зазначив Андрій Коболєв.


Раніше в лікарні обігрівалися електрообігрівачами.


Сьогодні у палатах і відділеннях тепло.


«Центральне теплопостачання було неякісним. Останнім часом температура в палатах ледь сягала 14 градусів, – розказав Анатолій Шкіль. – Тепер у лікарні тепло й комфортно, батареї гарячі, ще й 10-відсоткову економію бюджетних коштів маємо».


Виробничий процес автоматизований.


Такої котельної вистачає, аби обігріти триповерхову Школу мистецтв.


Тут співають, танцють, малюють майже 300 дітей.


В костя палива – торфорбрикети.


Горять добре.


Коефіцієнт корисної дії котлів – 90%.


«Такі котельні вигідно будувати для будівель, що знаходяться поодаль одна від одної. На гігакалорію тепла витрачається до 200 кілограмів торфобрикетів. Собівартість такого опалення, у порівнянні з газовим, удвічі-утричі дешевше», – наголосив Станіслав Мацигорко.


У школах, садках, лікарнях та інших бюджетних установах міста по-справжньому тепло.


Ще одну твердопаливну котельню будують по вул. Лізи Чайкіної, 29а.


Перше тепло на соцсферу вона подасть найближчим часом.


«Кожен мер самостійно вирішує – чи з бюджету розвитку гасити газові борги, чи переходити на сучасні котельні за рахунок інвестора. Заохочення розвитку альтернативної енергетики з боку «Нафтогазу» має для нас неабияке значення. Це економно й екологічно. Це реальне тепло в школах, дитсадках і лікарнях. Це нова якість життя мешканців», – наголосив Юрій Голик.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор



File Attachment Icon
5.jpg