www.solon-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 10 травня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Солонянський район >> Новини
Децентралізація - це можливість для кожного громадянина змінювати своє життя – Петро Порошенко
Версія для друку Написати листа
Унікальна дитяча хірургія, найкращий український дитсадок, найсучасніша в країні сільська школа. А ще – понад півтисячі капітально відремонтованих доріг всередині населених пунктів та запорізька траса європейської якості. Дніпропетровщина рясніє прикладами ефективності децентралізації. За чотири роки територіальна реформа змінила міста й села регіону до невпізнанності. Про це говорили на Раді регіонального розвитку, яка пройшла за участі Президента України Петра Порошенка.

«Децентралізація – одна з найуспішніших моїх реформ. Її імплементація довела до унікальних цифр в історії України. Доля місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України у 2018 році перевищила 51%. На зустрічах по всій Україні я бачу правильність реалізації цієї програми. Тому що громади і люди самі краще знають, як треба використовувати ці гроші, куди в першу чергу їх спрямувати, – наголосив Президент України Петро Порошенко. – Децентралізація - це можливість і право кожного громадянина безпосередньо визначати долю, шляхи розвитку і стратегію своєї громади. Це можливість планувати своє життя. І великою мірою це можливість змінювати своє життя».

За словами Петра Порошенка, децентралізація відкрила безліч можливостей для позитивних змін. Вдало користується ними Дніпропетровщина, наголосив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.

«За п’ять років у нашій державі сформовано 878 громад. Дніпропетровська область є лідером. У ній – 63 громади. 90% населення Дніпропетровщини проживають у новій системі менеджменту. Цей показник – найвищий в Україні, - підкреслив Геннадій Зубко, - Мені дуже приємно, що термін «не ной, а строй» пішов саме з Дніпропетровської області».

Саме на розбудову інфраструктури регіону були кинуті основні зусилля в останні чотири роки, додав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Децентралізація – найсміливіша та найефективніша реформа за всі роки незалежності. Президент України Петро Порошенко надав громадам дієвий інструмент, який дозволив їм самостійно розпоряджатися власними коштами та розвивати території, – зазначив Валентин Резніченко. – Протягом чотирьох років працюємо над перезавантаженням Дніпропетровської області. З 2015 року в розвиток інфраструктури регіону було вкладено 30 млрд грн. І це завдяки реформі децентралізації».

Яскраві приклади дії реформи децентралізації – реконструйовані школи у Солоному, Петриківці, Юр’ївці, Жовтих Водах, Покрові. Ці заклади відповідають європейським стандартам.

За добу децентралізації на Дніпропетровщині звели «з нуля» п’ять дитсадків. Нині триває будівництво ще п’яти. Два унікальні для України заклади – садочки в Обухівці та Підгородному – зразки нових стандартів для малечі ХХІ сторіччя. Енергоефективні, з оригінальною архітектурою та сучасним дизайном.

«Новітні європейські стандарти втілюємо і в облаштуванні медзакладів. Осучаснена педіатрія та новозбудована хірургія Центру матері та дитини імені Руднєва у Дніпрі – наче п’ятизірковий готель. Унікальне для України медичне обладнання, яскравий дизайн палат і коридорів – всі умови для допомоги малюкам з перших хвилин життя і навіть до народження», – сказала директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Наталія Будяк.

За останні чотири роки витрати на реалізацію інфраструктурних проектів у регіоні зросли майже в 14 разів. У 2018-му вклали 8,4 млрд грн.

«Софіївська громада утворилася два роки тому. За цей час бюджет збільшився у 5 разів, – сказав голова Софіївської ОТГ Петро Сегедій. – Завдяки реформі отримали можливість розвивати соціальну інфраструктуру. Реконструювали будинок творчості у Софіївці, мешканці сіл Петрове і Запорізьке тепер із питною водою завдяки новому водогону. Триває реконструкція опорної школи та стадіону. Раніше нам таке й не снилося».

Під час зустрічі обговорили план перспективного розвитку Дніпропетровської області на 2019-2021 роки.

«Ми зробили чимало. Однак це лише базис майбутніх змін – будівництва нової інфраструктури. Ми називаємо це операція «Ксерокс». Тобто повторюємо вже зроблено. Ще півсотні нових та осучаснених дитсадків, сто реконструйованих шкіл, півтисячі капітально відремонтованих доріг, надсучасні парки та стадіони – це не мрії, а реальні плани. Нова інфраструктура – це нова якість життя мешканців області», – підкреслив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик.

Нині на Дніпропетровщині – 63 об’єднані громади. Дві з них об’єдналися навколо міст обласного значення – Покрова й Марганця.Децентралізація вдихнула нове життя в місцеве самоврядування.На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко…


…під час засідання Ради регіонального розвитку Дніпропетровської області.


«Децентралізація - одна із найуспішніших реформ. Її імплементація довела до унікальних цифр в історії України. Доля місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України у 2018 році перевищила 51%. Громади й люди самі краще знають, як треба використовувати ці гроші, куди в першу чергу їх спрямувати», – зазначив Петро Порошенко.

  Децентралізація – то кардинальні зміни життя людей.

  Це демонструє Дніпропетровщина.

  Найкращі приклади реформи – реконструйована Солонянська опорна школа..

  ..оновлена школа №1 в Покрові,..

  ..зведений спорткомплекс у Слобожанському,..

  ..осучаснені пришкільні стадіони..

  ..та футбольні поля,..

  …школи робототехніки…


«Протягом чотирьох років працюємо над перезавантаженням Дніпропетровської області. З 2015 року в розвиток інфраструктури регіону було вкладено 30 млрд грн. І це завдяки реформі децентралізації», – зазначив Валентин Резніченко.


  Перший в Україні інклюзивний парк в обласному центрі,..

  ..оригінальної архітектури дитсадок в Обухівці,..

  ..реконструйовані вулиці..

  ..та парки…

  ..капітально відремонтовані траси…

  ..надсучасна педіатрія..

  ..та новозбудована хірургія Центру матері та дитини імені Руднєва у Дніпрі,..


«Осучаснена педіатрія та новозбудована хірургія Центру матері та дитини імені Руднєва у Дніпрі – наче п’ятизірковий готель. Унікальне для України медичне обладнання, яскравий дизайн палат і коридорів – всі умови для допомоги малюкам з перших хвилин життя і навіть до народження», – сказала Наталія Будяк.


  За останні чотири роки …

  …витрати на реалізацію інфраструктурних проектів у регіоні…

  …зросли майже в 14 разів.

  Це небувало.

  Плани на майбутнє…

  … ще амбітніші.


«Ми називаємо це операція «Ксерокс». Тобто повторюємо вже зроблено. Ще півсотні нових та осучаснених дитсадків, сто реконструйованих шкіл, півтисячі капітально відремонтованих доріг, надсучасні парки та стадіони – це не мрії, а реальні плани. Нова інфраструктура – це нова якість життя мешканців області», – підкреслив Юрій Голик.


  Про здобутки децентралізації не з чуток знають у громадах…

  …селищах…

  …містах..

  Далі буде…


Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTEPW80.JPG