www.solon-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 10 травня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Солонянський район >> Новини
У Миколаївці реконструюємо дитсадок з 30-річною історією – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
У селі Миколаївка Дніпровського району обласним коштом реконструюють дитячий садок «Веснянка», який не працює вже більше двох десятиліть. Після завершення робіт він прийме 70 малюків. Найбільше чекають на цю подію матусі, адже нарешті зможуть вийти на роботу. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Незалежно від розмірів населеного пункту, малюки мають виховуватися в комфортних, безпечних і сучасних умовах – на цьому акцентує Президент України Петро Порошенко. На Дніпропетровщині зводимо дитсадки та реконструюємо існуючі. За останні чотири роки створили вже понад 6 тисяч нових місць. На цьому не зупиняємося», – зауважив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Дитсадок «Веснянка» в Миколаївці звели ще в 1990-му. Однак він пропрацював вісім років і зачинився на реконструкцію. Проте через брак коштів оновлення так і залишилося «на папері».

«Прикро, що такий великий заклад, який здатний обслуговувати три села, стоїть без діла. Я сама зросла без дитсадка, вже й дітей маю, а проблему так і не вирішено. Сина Тимура відправляю до школи, а дворічну доньку Маргаритку залишити ні з ким. Бо бабуся працює, чоловік теж. Тож доводиться самій сидіти», – розказала мешканка Миколаївки Альона Манукян.

Проблему зрушила з «мертвої точки» Дніпропетровська ОДА. Дошкільний заклад тепер не стоїть пусткою посеред села, а кардинально змінюється.

«Слава Богу розпочалася реконструкція дитячого садка. Батьки вже поздавали документи та чекають на завершення робіт. Всі дуже раді, що село оживе. Діти зможуть піти до садка, а матусі – вийти на роботу», – розказала голова Миколаївської сільради Антоніна Чорна.

З великим нетерпінням чекає на відкриття оновленого дитсадка Еліна Скубицька. Її старша донька Юля виховувалася вдома – звідти й пішла до школи. А ось дворічний Владислав має більше шансів потрапити до садочка.

«Садок – це наша мрія. Може, з другою дитиною вдасться її здійснити. Уявляв, що після реконструкції заклад буде сонячним, з великими вікнами», – поділилася матуся.

Сподівається на садок, немов на чудо, й Алла Сапіга.

«Садок є садок, що й казати. Дітки разом, звикають один до одного, вчаться дружити, розвиваються в колективі. Навіть до школи краще готуватися», – переконана жінка.

На сьогодні в закладі замінили покрівлю, встановили нові вікна, утеплили й частково пофарбували фасад. Крім того, зробили перепланування груп, змонтували комунікації та проклали нову електромережу. Наразі тривають внутрішні роботи. У приміщеннях шпаклюють стіни, у санвузлах укладають плитку.

Поблизу будівлі змонтували модульну газову котельню.

Дитсадок – на 4 групи. У кожної буде власний ігровий майданчик та павільйон з пісочницею.
Територію облагородять, висадять дерева, кущі і квіти.

Після відкриття оновлений дошкільний заклад готовий приймати не тільки дітей з Миколаївки, а й прилеглих сіл.


У Миколаївці Дніпровського району...


....реконсруюють дитсадок


З моменту будівництва він пропрацював всього вісім років.


А потім весь час зіяв пустими вікнами посеред села.


Пані Альона шкодує, що такий садок - і без діла.


Дошкільний заклад повертає до життя Дніпропетровська ОДА.


Антоніна Чорна каже, що тепер село оживе.


Оновлюють від даху до фасаду.


Алла Сапіга переконана, у садку дитина краще підготується до школи.


Наразі ведуться внутрішні роботи.


Зробили перепланування приміщень...


...змонтували комунікації...


У групах шпаклюють стіни...


... санвузлах ...


...укладають плитку.


Приміщення змінюються кардинально.


Обігріватиме заклад модульна котельня


Садок прийме 70 діточок
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTWVNF8.jpg