www.solon-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 10 травня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Солонянський район >> Новини
У сьомому кастингу талант-фесту «Z_ефір» взяли участь діти Межівського й Покровського районів – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
Обласний фест «Z_ефір» досяг свого екватора. Сьомим населеним пунктом, де відбувся зліт юних талантів, стала Межова. У відбірковому турі взяли участь діти Межівського та Покровського районів, які представили на суд журі понад півсотні різних номерів. Наступна зупинка зіркового марафону – Дніпро. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Молоде покоління українців – нові лідери змін у країні. Саме молодь – обдарована, успішна – творить нашу незалежну європейську українську державу, акцентує Президент Петро Порошенко, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – До нових злетів мотивують такі дитячо-юнацькі фестивалі, як «Z_ефір». Фест уже другий сезон поспіль мандрує Дніпропетровщиною і дає уявлення про розмаїття талантів регіону».
Переконала в цьому і Межова – сьома зупинка фестивалю. Вона стала майданчиком, де променіли таланти Межівського й Покровського районів.
З дебютом на «Z_ефірі» Софія Дорош і Софія Руф з Межової. Дівчата не тільки навчаються в одному класі. Дуетом виходять і на сцену. Говорять, то їхнє хобі – смішити глядачів.
«Для нас це неважко. Бо ми по життю – театр. Любимо цей жанр. Він нам личить», – переконані дівчата.
Філософським сенсом був сповнений виступ танцювального колективу Покровського центру дозвілля. Зовсім не по-дитячому дівчата розмірковували про спокуси сучасного суспільства і як молоді встояти перед ними.
«Наш танець – про життя. Як дівчина потрапляє у велике місто і скрізь її спіткає спокуса у вигляді алкоголю, наркотиків… Символізм намагалися передати і за допомогою костюмів. У них – білий та чорний кольори», – розказала учасниця колективу Юлія Кочмар.
«Z_ефір» мотивує не опускати руки й бути позитивно налаштованими, переконані танцюристи гурту «Серпантин» із села Катеринівка Покровського району.
«Підкорювали фестиваль і торік. Виступали з українським танцем. Однак вийти у фінал не вдалося. Тому змінили репертуар. І цього разу ми з хіп-хопом. Емоції неперевершені. Їх важко передати словами – це треба відчути», – поділилася танцюристка Іванна Антоненко.
Відчути драйвову атмосферу фестивалю завітав і дівочий пісенний квартет «Дивограй» з Межової. Співачки кажуть, голос кожної відрізняється особливим тембром і тональністю.
«Але коли ми заводимо разом, наші голоси зливаються і бринять, наче дзвіночок», – сказала Катерина Машир.
На межівському кастингу музику «викресали» різноманітні інструменти: гітари, скрипки, фортепіано. І навіть – дерев’яні ложки. Від чого залежить їхнє звучання, розказали «Веселі ложкарі» із села Вишневе Покровського району.
«Дерев’яні ложки дають дуже гарний звук. Крім того, він ще й веселий. Щоправда, для цього треба бити по різних частинах тіла, зазвичай, по руці чи коліну, – розповіла учасниця колективу Валерія Зубко. – На фестивалі ми вперше. І тут дуже круто! Звичайно, хвилюєшся перед виходом. А коли сидиш перед журі, забуваєш про переживання і просто добре робиш свою справу».
За словами журі, по мірі того, як «Z_ефір» набирає обертів, оцінювати учасників стає дедалі складніше.
«Цьогоріч на фестивалі неймовірна кількість талановитих дітей. Творчі постановки бувають настільки оригінальними, що ми аж розгублюємося. Виставляти об’єктивні оцінки – і складно, і цікаво одночасно», – поділилася враженнями представник професійного журі, викладач Дніпровського коледжу культури та мистецтв Ганна Калиновська.
Відбірковий тур «Z­_ефіру»-2019 триває. Окрім Межової, кастинги пройшли в Покрові, Павлограді, Жовтих Водах, Верхньодніпровську, Першотравенську та Слобожанському . До кінця березня фест завітає ще у 7 населених пунктів. У квітні – півфінал. Фінал – у травні, у Дніпрі.
«Загалом очікуємо цьогоріч небувалу кількість учасників – до 30 тисяч. Це лише обласний фестиваль, а такий розмах. І головне – він безкоштовний. Не потрібно робити ніяких внесків, треба лише приїхати на кастинг», – зазначила радник голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб.
Обласний творчий фестиваль «Z_ефір» Дніпропетровська ОДА започаткувала у 2018 році. Так розшукують зірок «покоління Z» – здібних дітей від 5 до 16 років. Вони виступають у п’яти жанрах – вокальне й театральне мистецтво, хореографія, оригінальний і інструментальний жанри.То не кулінарне ток-шоу......і не майстер клас від шеф-кухаря...То обласний фестиваль «Z_ефір» мандрує регіоном.Так гостинно і смачно було на сьомій зупинці фесту – в Межовій.Юні театрали із селища Покровське першими вийшли на сцену фесту й повідали, «про що говорять кішки».Кажуть, мали не меті розкрити сімейні цінності.Гурт "Серпантин" на «Z_ефірі» вдруге.Філософський танець – від колективу з Покровського.Група підтримки.Вокальний гурт "Калинонька" ...... співав про любов до України.Софія Дорош і Софія Руф на «Z_ефірі» гуморили.Були колективи...... і солісти...На фесті в Межовій звучали гітари......фортепіано......скрипки......і навіть ложки.Закохані в музику.Вимогливе журі.У складі – і професійники, і креативники.«Цьогоріч на фестивалі неймовірна кількість талановитих дітей. Творчі постановки бувають настільки оригінальними, що ми аж розгублюємося. Виставляти об’єктивні оцінки – і складно, і цікаво одночасно», – поділилася Ганна КалиновськаУ кожної співачки з квартету "Дивограй" голос унікальний.Усього в Межовій презентували понад півсотні номерів.«Z_ефір» допомагає розшукувати зірок «покоління Z» – здібних дітей від 5...... до 16 років.Номери – у п’яти жанрах.«Загалом очікуємо цьогоріч небувалу кількість учасників – до 30 тисяч. Це лишень обласний фестиваль, а такий розмах. І головне – він безкоштовний», – зазначила Ольга Горб.Наступна зупинка талант-фесту – Дніпро.Фест заснували у 2018 році.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTIZ145.jpg